دانشگاهیان دولت را درحوزه پژوهش یاری کنند تهران- ایرنا- مشاور رییس جمهوری می گوید : وقتی دولت و شخص رییس جمهوری صادقانه و با اعتقاد به پژوهشگران و دانشگاهیان اعلام می کنند که ما به شما نیاز داریم باید دانشگاهیان هم از برج عاج روشنفکری پایین آمده و به دولت کمک کنند.

 

به گزارش گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهوری در امر فرهنگی سه شنبه در مراسم هفته پژوهش اظهار داشت : در زمان حاضر چه پژوهشگران ارزشی و انقلابی که این دولت را مخالف آرمان های خود می دانند و چه روشنفکرانی که معتقدند این دولت کمتر از حدی است که آنان می خواهند ، با دولت همکاری نمی کنند.

وی دراین مراسم که در محل پژوهشگاه فرهنگ ، هنر و ارتباطات برگزار شد ، افزود: تصمیم گیری بدون پژوهش درست نیست؛ این حرف بارها مطرح شده اما چیزی که کسی به آن نپرداخته این است که رابطه میان پژوهشگران و نهادهای دولتی باید دوطرفه باشد. پیش از انقلاب ذهنیتی چپ گرایانه در جامعه آکادمیک به وجود آمد که اگر کسی با دولت همکاری کند سازشکار است و استقلال دانشگاه را زیر پا گذاشته است. 

آشنا توضیح داد: یکی از مهمترین پیام های انتخابات ریاست جمهوری این بود که کف مطالبات از سقف آن مهمتر است اگر کف پایین باشد اما سطح وسیعی را دربر گیرد، اهمیتی بیش از سقفی بلند خواهد داشت. 

وی گفت: در عرصه فرهنگ به آینده پرداخته نشده است و بسیاری از پژوهش هایی که به اسم سیاستگذاری انجام شده، خروجی ندارد و قابل اجرا نیست. 

این کارشناس فرهنگی اظهار کرد: پژوهش هایی به کار دولت می آید که دقیق و کاربردی باشد و نباید آنها را به پایان نامه ها، شبه پایان نامه ها و یا یک فرد سپرد. پژوهشگران باید با همکاری هم طرح هایی ارائه کنند که در قبال نتایج آن پاسخگو باشند. 

آشنا گفت: در برنامه سوم و چهارم تاکید شده بود که باید هر دوسال یکبار، رفتارهای فرهنگی ایرانیان بررسی شود چون جامعه ای جوان و متغییر داریم اما زمانی که این کار انجام نشد این احتمال می رفت که تصمیمات سلیقه ای ، خودساخته و اجراهایی ویرانگر به عرصه عمل برسد. 

وی همچنین اظهارکرد: در این پژوهشگاه طرحی با عنوان بازنگری در شاخص های فرهنگی جمهوری اسلامی انجام دادم که بخش مهمی از برنامه های فرهنگی دولت تدبیر و امید را تشکیل می دهد. این مسئله نشان می دهد که اگر یک پژوهش به درستی انجام شود می تواند به عنوان راهکار عملی دولت مورد استفاده قرار گیرد

/ 4 نظر / 6 بازدید
سید مجید خداداد حسینی

با عرض سلام توجه به باز سازی ساختار ها یکی از مهمترین اولویت های کشور است که مورد غفلت قرار گرفته است

د.ش

ای بابا ما چند ماه آمدیم حرف زدیم، پشت در نشستیم ، در زدیم، چند بار هم داد زدیم و وقت و بی وقت مزاحم شدیم...دریغ از یک گوش شنوا که بشنود صدای خاموشمان را و بگوید بلی؟! بابا شوخی نکنید وقت شوخی نیست الان... باور کنید دل نازک شده ما طاقت ندارد و یک دفعه دیدی به جای گریه از خنده سکته مان می دهد و خونمان می ماند گردن یه نفر! بابا بی خیال گردن خودمان...

محمود

سلام لطفا به سایت صداو سیمابرویدواز قسمت روابط عمومی سامانه ارتباط با مخاطبین را انتخاب کرده و در ان به ترویج نشدن حجاب چادر اعتراض بفرمایید و بنویسید که همه مجریان و خبرنگاران و بازیگران زن صدا و سیما با چادر باشند تشکر ادرس سایت صداو سیما http://irib.ir/)

http://poshtebazar.ir/?p=1435 تبریک میگم