وزیران فرهنگی

مشاور فرهنگی بودن وظیفه ای خاص است به خصوص آن که سه وزیر اصلی بخش فرهنگ در کشاکش رای اعتماد با مجلس باشند.وزیران پیشنهادی آماده دفاع از شخصیت ، کارنامه و برنامه خود هستند. نکته اصلی این است که آیا مجلسیان ارجمند با کدامیک از این سه مولفه بیشتر سر و کار دارند؟

دکتر فانی استخوان خرد کرده آموزش و پرورش است . از وقتی خواهر و شوهر خواهرم در سال 60 در کردستان معلم بودند با نام  ایشان آشنا شدم . درآن دوره او مدیر کل استان بود.

سال ها بعد در کمیسیون شورای انقلاب فرهنگی با ایشان کار کردم و به درد مشترک بی سامانی سیاستگذاری فرهنگی رسیدیم. حالا در دولت جدید بار سنگین آموزش و پرورش پس از ناکامی مجلس در رای اعتماد به اولین وزیر پیشنهادی بر عهده او نهاده شده است.

آیا فانی می تواند مجلس و فرهنگیان را قانع کند که بهترین انتخاب ممکن است؟

/ 193 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ذاکر

بعد از انتخابات سال 88،معترضین به نتایج انتخابات معتقد بودند که کشور وضعیت اقتصادی رو به رشدی را تجربه نخواهد کرد.امروز که آمارهای رسمی منتشر می شوند، به نظر می رسد دولت آقای روحانی باید با هماهنگی با قوه قضائیه اقداماتی را برای عفو و تخفیف مجازات تعدادی از این افراد ( که نتیجه انتخابات را هم قبول نداشتند) باید انجام دهد. زیرا کشور برای تمرکز روی مسائلی نظیر زمینخواری،دلالی نفت،فساد گسترده در مدیریت تأمین اجتماعی، سفطه بازی در بازار مسکن و اقتصاد درمان (مانند موضوع درآمد پزشکان متخصص و ایجاد انحصار عمدی آنها در تربیت تعداد کافی متخصصین پزشکی)و سایر موارد،نیازمند آرامش سیاسی از طریق بستن راه خوراک های تبلیغاتی محافل خارجی است.ما نمی توانیم برای فرزندان ایران، آرامش را به ارمغان آوریم در حالیکه گذشت و بزرگواریمان را به نمایش نمی گذاریم.ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ،اگر سنگ صبور مردم مناطق دوردست سیستان و بلوچستان و کردستان نشویم،حقوق مردم در حفظ فرهنگ بومی شان را جدی نگیریم، و در مراسم های اقلیت ها شرکت نکنیم،فقط دلخوری های بیمورد را چون زخمهای پنهان ایجاد خواهیم کرد و آب به آسیاب دشمنان واقعی مان خواهیم ریخت...

حسن

دیروز در یکی از سایت های اینترنتی، حقوق و دستمزد میلیونی مدیران کل و معاونین سازمان تأمین اجتماعی را نوشته بود؛ متأسفانه فاصله کمترین حقوق و بیشترین حقوق و دستمزد که در تمام کشورها به صورت نسبت مشخصی در قانون تعریف می شود در ایران جدی گرفته نمی شود. به طوریکه گاهی حقوق مدیران در شرکت هایی نظیر مخابرات ، گاز و تأمین اجتماعی، از 10 برابر حقوق همکارانشان هم فراتر می رود. چون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم عملاً نیست مرجعی برای تعقیب کامل موضوع وجود ندارد.معمولاً طی این بی عدالتی شکوه های کارمندان زیردست در چنین سازمان هایی به جایی نمی رسد و افسردگی و دلخوری ها بالا می رود. این موضوع جدا از حق و حساب های پنهانی است که غالباً از دید مراجع نظارتی پنهان می مانند.

سعید5

دلال های ساختمان کماکان امیدوارند ظرف 6 ماه آینده باز قیمت مسکن را بالا ببرند و به ریش ملت بخندند. می گویند تا وقتی دولت فکرش پیش ما دلال ها نیست دنیا به کام ماست و امکان ندارد قیمت ها را پائین بیاوریم.فکر می کنم با تمهیداتی که این زالو صفتها چیده اند ما کماکان با سفطه بازی در بازار مسکن روبه رو خواهیم بود. رفع این مشکل نیازمند خارج شدن لابی های فاسد سیاسی ، پزشکان متخصص و رانت خواران صنعت و کشاورزی از این بازار است که غالباً با همکاری سیستم فاسد بانکی هرسال میلیاردها تومان را بدون هیچگونه حساب و کتابی روانه این بازار کرده و با کمی سفطه بازی و دلالی به سودهای سرشار می رسند.در آنطرف این بازار، جامعه جانبازان شهرستان ها ، مستحقان واقعی مسکن مهر و تعدادی کارمندان و کارگران دون پایه هستند که با این قیمت های سرسام آور ، امیدشان را برای خانه داری از دسا داده اند. هربار که پول نفت وارد بانکها می شود بانکها بلافاصله دلال ها را خبر می کنند و پول نفت و پولهای چاپ شده بدون پشتوانه را روانه بازار مسکن می کنند و این چرخه فاسد ادامه می یابد...

اکبر

البته فقط پزشکان متخصص نیستند که از کار دلالی مسکن لذت می برند. این روزها کار و کاسبی دلالان میوه و تره بار از همه بهتر شده است. آنقدر حالشان خوب شده که دیگر لازم نیست خود را برای خرید مفت صیفی جات به جالیز های کرمان وایلام برسانند. فقط کافی است به بازار میوه و تره بار تهران رفته و صیفی 100 تومانی را در مغازه های شهر به 600 تومان به مردم قالب کنند. بعد با آسودگی می توانند میلیاردها تومان پول حرام بدست آمده را وارد بازار مستغلات کنند. دلال های دارو کمی حالشان خوب نیست اما در عوض کماکان بساز و بندازهای ساختمانی که برای وزارت بهداشت،بیمارستان های کاملاً بی کیفیت می سازند دارند با دمشان گردو می شکنند. بیمارستان برازجان 6 ماه از تاریخ ساختش نگذشته با 5 ریشتر زلزله بی مصرف شده است. این افراد آنقدر از حمایت لابی ها مطمئن هستند که هرکس از آنها توضیحی بخواهد به لابی شان می سپارند که تنبیه شود!!

سامان

اکبرجان!شما احتمالاً از پیمانکاران و مقطعه کاران شهرداری ها خبر ندارید. در مناقصات و مزایده هایی که در شهرداری ها برگزار می شود به قدری سودهای کلان بین چند نفر پیمانکار و مقاطعه کار تقسیم می شود که حدی برایش قابل تصور نیست. از کار حفاری در سطح شهر تا کار واگذاری دکه های روزنامه فروشی و مخصوصاً دکه های پایانه های مسافربری و بیمارستان ها و سینماها و مراکز دولتی. کافی است دم چند نفر را در شهرداری ببینید. آن وقت هرسال اسم شما به عنوان برنده در می آید و به کس دیگری اجازه خودنمائی داده نمی شود.البته بعد از آن کافی است زیر شومینه لم دهید و به ریش ملت بخندید. به عبارت دیگر خیلی راحت می توانید به آشنایانتان این اموال عمومی شهرداری ها را مثل گوشت قربانی قسمت کنید تا همگی مستفیض شوند!! در تأمین اجتماعی و شرکت همراه اول نیز وضع کمابیش اینگونه است. سازمان بازرسی و سیستم های نظارتی اصلاً امکان ورود پیدا نمی کنند. تازه، کاری هم از دستشان بر نمی آید. سیستم شبکه ای مدیریتی هم عملاً نیست. هرچند با همین علم ساده(مدیریت پیشرفته بر اساس شبکه های IT) به راحتی می توان سازمان سالمی را طرح ریزی کرد و به این دزدی های کلان خاتمه داد.

شهرام جهانی

واقعاً شرم آوره...این فانی در مصاحبه اش در اعتراض به انتصاب حسین مظفر بعنوان عضو هیأت مدیره صندوق ذخیره که رئیس ستاد قالیباف بوده اس وی را مظهر اعتدال و شیسته سالاری دانسته...پس این وسط حتماً دکتر نجفی چیزه دیگه؟!!!!!ضمن آنکه صراحتاً گفته نمیذارم هرکسی دلش خواست معلم بشه و هرکی ما بخواهیم و تأیید کنیم معلم میشه...اینم از وزیر آموزش و پرورش کند ذهن و ذهن گندیده ی دولت تدبیر و امید که اسباب خوشحالی و خرسندی مدیران سیاسی را فراهم نموده و به قول خودش یک شبه نمی تونه کسی رو عوض کنه...عوض کردنش رو هم دیدیم..کفاش به جای عبادی شده معاون پرورشی!!!

سعید5

همانطور که دلال ها پیش بینی کرده بودند دولت آقای روحانی هم دقیقاً همان اشتباه دولت احمدی نژاد را مرتکب شد و قرار است از فردا 200 میلیارد تومان به بازار مسکن ایران تزریق شود (و صد البته قیمت مسکن از فردا دچار افزایش قیمت و بورس دچار رکود خواهد شد).این همه اسکناس به صورت وام قرض الحسنه و با عنوان جعلی حمایت از مشاغل خانگی زود بازده(دقیقاً طرح احمدی نژاد:"بنگاههای کوچک و زودبازده!!")این بار هم آنقدر زود بازده خواهد داد که همگان را شگفت زده خواهد کرد.مثل زمان احمدی نژاد این بار هم به گیرندگان وام هشدار داده شده که به هیچ وجه اقساط نپردازند (همانند وام احمدی نژاد که حتی 20 درصد آنهم تعدیه نشده است). به هر حال لابی ها از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران،200 میلیارد تومان از دارائی های ملت ایران را عملاً خواهند دزدید و به بازار مسکن تزریق خواهند کرد،زیر پوشش جعلی حمایت از مشاغل خانگی!!پس دلال های محترم!از فردا به ذوستانتان اطلاع دهید و برای وام 100میلیونی مشاغل خانگی بشتابید!!

نمی دونم اصلا به اینجا سری می زنید یا نه!! ولی امیدوار بودم در جهت امور فرهنگی دولت ارتباط مردمیتون رو قوی تر کنید که متاسفانه داره کم رنگ تر میشه... اگه دولت آقای روحانی ارتباط با مردم و نادیده بگیره و فقط به فکر ارتباط های خارجی یا مسایل اقتصادی صرف باشه پشتولنه محکمش روز به روز کم تر میشه. شما به عنوان مشاور فرهنگی باید بیشتر در ارتباط باشید. کم کاری بخش های فرهنگی و سیاسیت داخلی رو که مردم نباید تو فیس بوک دکتر ظریف یادآوری کنن!! این وظیفه ایشون نیست ولی فعلا راه ارتباط مردم با دولت شدن!! امیدوارم در جهت ارتباط بیشتر با مردم "تیم حفاظت رییس جمهور" مودبانه تر برخورد کنن. مردم با هزار امید به سمت رییس جمهور میان ولی برخورد ناشایست اونها اعتبار مردمی رو متزلزل میکنه. این موضوع مهمه باور کنید.

امیرمنصور طباطبایی

یه فکری واسه این آموزش و پرورش هم مثل سایر دستگاه ها بکنیدترابه خدا/این یارو فانی رو از کدوم خمره در اوردید وزیرش کردین/این کجا نجفی کجا بابا انصافتون رو قربون برم

اینطوری که دوستان میگن فانی دور برداشته گویا شاکی خیلی هم بیجا نمیگفت!!!