آزمون درس روان شناسي اجتماعي

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

باسمه تعالي

دانشکده معارف اسلامي ، فرهنگ و ارتباطات

سوالات امتحاني  درس روان شناسي اجتماعي

مدت: 150 دقيقه

 

همراه داشتن کتاب روان شناسي اجتماعي در جلسه امتحان مجاز است.

 

  1. چه عواملي در تکوين نگرش ايماني/اسلامي در شخص شما موثر بوده است؛ مطابق نمودار 5 - 4 و تقسيم بنديهاي صفحه 146 -156 اين عوامل را گزارش کنيد.

 

 

  1. در گزينش امسال از شما دعوت شده است تا طرحي را براي جذب داوطلبان جديد به رشته فرهنگ و ارتباطات ارائه کنيد ؛ برمبناي  يکي از سه مکتب "رويکرد سنتي هاولند:1953" يا  "رويکرد شناختي؛ الگوي قطعي – احتمالي پتي1994) يا "نظريه نا هماهنگي شناختي فستينگر 1959"شيوه مورد نظر خود را طراحي کنيد.

 

 

  1. در ميان برخي مسلمانان پيش داوريهاي سنگيني در باره شيعيان وجود دارد؛ امسال به حج مشرف مي شويد و  امکان گفتگو با مسلماني از اهل سنت براي شما فراهم مي شود حدس مي زنيد او چه پيش داوريهايي در باره شما دارد ؟ با توجه به نمودار 2-5 صفحه205 به بعد چه زمينه هايي در بروز اين پيش داوريها موثر بوده است؟بر اساس شيوه طبقه بندي مجدد چگونه با پيش داوري او مقابله مي کنيد؟

 

  1. منشا نظريه اثر تکرار در تبليغات چيست ؟ چه نسبتي ميان اين نظريه و تحقيقات دو بعدي عاطفه – جاذبه (عاطفه تداعي شده) وجود دارد؟

 

  1. جاذبه ميان فردي در فيلم "آتش بس " را بر اساس الگوي دلبستگي بزرگسالان بارتولوميو(1990) و شيوه درماني روان شناس را در اين فيلم بر اساس الگوي مهارتهاي اجتماعي لانگستون و کانتور(1989)  تحليل کنيد.

 

 

موفق باشيد

 

/ 4 نظر / 6 بازدید

با تشکر فراوان از سوالات تحليلی و جامعتان اميدواريم بعد از نمره ها هم چهره مان همين طور باشد

دانشجو

باتشکر از سوالات آموزشی و پر محتوا ی شما اگر ممکن است نمره ها را در وبلاگ درس بگذاريد البته بدون نام.متو شکرم.

مهدی یوسفی

با سلام و تشکر از سوالات تحلیلی و جالبتان که وقتی با مباحثه‌ی دانشجویان همراه شد نتایج بسیار جالبی داشت.امیدوارم در ترم آتی شاهد چنین همکاری مفید دو جانبه میان استاو و دانشجو باشیم.البته کارهای قویتر و ماندگارتر. با تشکر مدیر وبلاگ درسی روانشناسی اجتماعی

برای من شيوه ی جديدی بود. به نظر من شما اين سوالات را مخصوصا در اختيار دانشجويان قرار داديد تا نحوه صحيح خواندن درس را به ما آموزش دهيد. از مباحثه قبل از امتحانی که داشتم بسيار لذت بردم. اين مسئله برای من خيلی جالب بود که شما به جای حفظيات به فهم توجه می کنيد. از زحمت های شما تشکر می کنم