تحلیل روابط میان ملت ها بر اساس تبادل نامه های الکترونیک

به نقل از مدیا نیوز

http://www.medianews.ir/fa/2013/03/18/emails.html

 

تصویر روابط کشورها با ایمیل‏های ارسالی

 

 

تصاویر منتشر شده توسط محققان دانشگاه های استنفورد، کورنل و موسسه تحقیقات رایانه ای قطر و وب سایت یاهو نشان دهنده طرح جامعه روابط بین الملل در عصر ارتباطات است.  

 

 

تصاویر منتشر شده توسط محققان دانشگاه های استنفورد، کورنل و موسسه تحقیقات رایانه ای قطر و وب سایت یاهو نشان دهنده طرح جامعه روابط بین الملل در عصر ارتباطات است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک گروه از محققان رایانه ای ده ها میلیون نامه الکترونیک از سایت یاهو میل را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده اند که نامه های الکترونیک اغلب بین کشورهایی رد و بدل می شود که دارای شباهتهای خاصی با هم هستند.

این تحقیق که توسط محققان از دانشگاه های استنفورد، کورنل، سایت یاهو و موسسه تحقیقات محاسبه ای قطر انجام شده نشان می دهد که چه تعداد نامه الکترونیک بین دو کشور تبادبل می شود و این امر وابسته به تولید ناخالص ملی کشور متبوع، زبان و روابط تجاری است.

این تحقیق همچنین مشخص کرده است که کشورهایی که روابط ملموسی چون مرز مشترک، پروازهای متصل به هم و روابط تجاری نزدیک دارند، میزان تبادل ای میل آنها بسیار بالا است.

محققان در مجله ArXiv که نتایج تحقیقات خود را در آن منتشر کرده اند نوشته اند: نتایج این تحقیقات به طور تعجب برانگیزی از این ایده پشتیبانی می کند که جغرافی، حمل و نقل و تصمیمهای اجرایی عامل تعیین کننده مهمی میان ارتباطات بین کشورها هستند و فاصله تراکم را کاهش می دهد درحالی که انجام پروازهای مستقیم تراکم را افزایش می دهد.

این درحالی است که نتایج این تحقیقات در برخی مواقع شگفت انگیز هم بوده است. این تحقیق نشان می دهد که مردم در کشورهای مختلف منطقه اقتصادی اروپا کمتر از چیزی که محققان پیش بینی کرده بودند نامه های الکترونیک رد و بدل می کنند. این تحقیق همچنین نشان می دهد که مردم در کشورهایی که روابط استعماری دارند به همین دلیل به یکدیگر نامه الکترونیک ارسال نمی کنند.

محققان یادآور شده اند که نتایج آنها در مدل اصلی با توجه به مرزهای مجاور و عضویت منطقه اقتصادی اروپا تعجیب برانگیز بوده است چرا که میزان رد و بدل نامه های الکترونیک در این منطقه به جای افزایش کاهش داشته است.

وضعیت ارسال نامه های الکترونیک از آمریکا به سایر کشورهای جهان

 کشورهای آمریکای لاتین در مرکز این تصویر به مثابه یک جزیره به نظر می رسد

/ 1 نظر / 9 بازدید
شاطرپوری

سلام استاد پروپاگاندائيسم چیه؟ ممنونم از راهنماییتون.اگه منبع هم برای مطالعه معرفی بفرمایید ممنون می شم با سپاس فراوان